تکنولوژی های به کار رفته در کفش های ورزشی ساکونی (Saucony)

 

ساکونی (Saucony) همواره در بین بهترین های کفش هایِ برگزیدۀ دنیا قرار داشته و به برندی تبدیل شده است که کیفیت و راحتی را به ذهن خریداران منتقل می کند.

 

ساکونی (Saucony) یکی از قدیمی ترین برند های ورزشی است که در سال 1898 در پنسیلوانیا تاسیس شد و در دهه 1960 به کمبریج نقل مکان کرد. در طول چند سال گذشته، ساکونی (Saucony) بیشتر طرح های قدیمی کفش های خود را با استفاده از دو تکنولوژی عمده اصلاح کرده است. تکنولوژی ISOFIT برای ساختار رویه و تکنولوژی EVERUN در کفی کفش ها.

ساکونی (Saucony) کفش های خود را به روش های سنتی بر اساس پرونیشن (Pronation)، کفش تریل (دویدن در کوهستان) در برابر کفش جاده و کفش Racing/Track دسته بندی کرده است. درون هریک از این دسته بندی ها، کفش های مختلف برای دوندگان مختلف وجود دارد. در ابتدا تکنولوژی های کفش ساکونی (Saucony) بررسی می شود.

 

ساختار داخلی نرم و سیستم پشتیبانی شناور که برای ایجاد سیستم تناسب دینامیک که با شکل و حرکات پا متناسب است، ترکیب می شود.

 

ISOFIT ساختار نسبتا جدیدی برای رویه کفش است که ساکونی از آن در اکثر مدل های خود استفاده می کند. ISOFIT یک آستر فوق العاده نرم است که از پارچه Air Mesh با خاصیت ارتجاعی بالا تولید شده است. که لطافتی مانند جوراب ایجاد کرده و حمایتی فوق العاده در اطراف پا به وجود می آورد. در این تکنولوژی چیزی بیش از این وجود دارد. این آستر مش داخلی از 4 نوع مش مختلف در قسمت میانی پا، کناره های پا، قسمت پنجه، زبانه کفش و ... تولید شده است. حمایت بیشتر جائیست که 4 روزنه وجود دارد و پا را به طور کاملاً ایمن در کفش پایدار می کنند.

ISOFIT تغییرات قابل توجهی را در مدل های قبلی ساکونی (Saucony) ایجاد کرده است و از 20 تا 30 دلار، بسته به مدلکفش، افزایش قیمت را داشته است.

 

مواد سبک وزن اما مستحکم که امکان استفاده از لایه های کمتر در رویه کفش برای ایجاد رویه انعطاف پذیر و بدون درز را فراهم می کند. FlexFILM چیزی است که ساکونی (Saucony) تکنولوژی پوشش جدید خود نامید. به جای دوختن قطعات پلاستیک به رویه برای ارائه ساختار و پشتیبانی، این پوشش جدید را به منظور حفظ وزن و کاهش احتمال ایجاد تحریک و تاول با رویه ترکیب می کنند.

 

      

 

 

15 درصد سبک تر و 30 درصد دوام بیشتر از EVA سنتی، POWERGRID نیرو محرکۀ سبک و واکنشی از سمت پاشنه به پنجه ایجاد می کند.

+Powergrid توسعه یافته Powergrid است که به نوبه خود تکامل تکنولوژی Progrid اصلی است. به طور خلاصه سیستم " grid" یک لایه سوراخ سوراخ بین لایه داخلی و لایه میانی کفش است که مانند یک توری عمل می کند. قرار گرفتن پا بر روی ساختار توری شکل به پراکنده شدن ضربات در یک سطح گسترده تر کمک می کند.

Powergrid از سیستم Progrid و با استفاده از مواد سبک تر تکامل یافته است.

+Powergrid به جای به کار گیری یک لایۀ سوراخ دار مجزا در بالای لایه میانی (Powergrid) از خود لایه میانی سوراخ دار استفاده می کند که تشکیل دهنده سیستم grid است. پلت فرم +Powergrid دارای 20 درصد لایه گذاری و 15 درصد خاصیت ارتجاعی بیشتر از ساختار Powergrid استاندارد است که احساس راحتی فوق العاده و محافظت عالی در برابر ضربه فراهم می کند.

 

 

EVERUN جدید ترین تکنولوژی ساکونی (Saucony) است و به آرامی و اما مطمئنا در همه کفش های جدید ساکونی (Saucony) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همانگونه که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، EVERUN یک لایه اضافی لایه گذاری است که خیلی نزدیک به پا قرار می گیرد و لایه گذاری ضروری را فراهم می کند. با توجه به گزارش ساکونی (Saucony) این لایه گذاری 83 درصد بازگشت انرژی را فراهم کرده و در مدت زمان استفاده فرسوده نمی شود.

 

 

 

از قوس پا حمایت کرده و یک تناسب ایمن و مطمئن را به وجود می آورد.

 

تسمه های حمایتی که در دو طرف قسمت میانی پا وجود دارد که پا را می پوشاند و در پلت فرم خود قفل می کند.

 

بورد استروبل ساکونی (Saucony) با 3 میلیمتر فوم اضافی پوشش داده شده تا حرکت به جلو عالی فراهم کند.

 

مواد آستر دهانه کفش با خواص فیتیله ای جذب عرق ترکیب شده که یک احساس باشکوه برای راحتی ایجاد می کند.

 

کفی (sock liner) پاشنه را مانند گهواره در بر می گیرد، از قوس پا حمایت می کند و پیک فشار را در جلوی پا کاهش می دهد. این کفی از فوم EVA عالی برای ایجاد احساسی فوق العاده تولید شده است.

 

کفی مموری فوم راحتی در تمام روز را ایجاد می کند.

 

پاشنه را برای ایجاد ایمنی بیشتر در محل خود ثابت می کند.

 

مواد فوم با تکنولوژی GRID برای خلق سیستمی که از قوس پا حمایت می کند، ضربات را جذب کرده و فشار را پخش می کند و درنهایت راه رفتنی فوق العاده نرم و مؤثر ایجاد می کند، ترکیب می شوند.

 

بسیار مؤثر تر از EVA، تکنولوژی ProGrid لایه گذاری فوق العاده و با وزن کم فراهم می کند.

 

استفاده از فوم High Abrasion EVA در ساختار لایه میانی و رویه کفش که نسبت به لاستیک سبک تر است.

 

ترکیبات با بازگشت فوق العاده و جذب شوک پایا در پاشنه کاهش گشتاور را فراهم کرده و امکان انتقال نرم نیرو به میانه پا را فراهم می کند.

 

Super Lite EVA ساکونی (Saucony) ماکزیمم برگشت پذیری و دوام را با به حداقل رساندن وزن ترکیب می کند.

 

33 درصد سبکتر بوده و لایه گذاری بیشتری در مقایسه با لاستیک های ضخیم تر فراهم می کند.

 

مواد کفی لاستیک کربنی عالی که کشش استثنایی و استحکام فوق العاده فراهم می کند.

 

مواد کفی لاستیک کربنی که خواص سایش و کشش استثنایی ارائه می کنند.

 

TRI-FLEX

کفی TRI-FLEX ساکونی (Saucony) با کفی فوقانی EVERUN برای افزایش پراکندگی نیرو در یک سطح بزرگتر به کار گرفته می شود.